טכנולוגיה חדשנית ומהפכנית מאפשרת לשלב בין מציאות מדומה, מציאות רבודה והמציאות האמיתית, ולקבל חוויה ממוחשבת חדשנית ומלהיבה. הטכנולוגיה הזו באה לידי ביטוי באמצעות המשקפיים בעלי העדשות החלולות של מייקרוסופט. המשקפיים הללו מדמים מציאות עתידית באמצעות הולוגרמות, ומבטיחים דרך שונה לגמרי להסתכל על המציאות.

 

משקפי מציאות מדומה – יחידה עצמאית

ההולולנס של מיקרוסופט נבדלות מכל מכשיר או התקן אחר בכך שהן מתפקדות כיחידה עצמאית, ללא צורך במחשב חיצוני המחובר אליה, או התקן נייד כלשהו (למשל סמארטפון או טאבלט). יש המניחים כי ייחודיות זו תהפוך את המשקפים של מיקרוסופט כברירת מחדל, לאחד המנצחים הגדולים בתחום זה של עידן מערכות מציאות מדומה ומציאות רבודה. העדשות החלולות הן ללא ספק קפיצת מדרגה בעולם הטכנולוגי, והן בעלות יכולת מיזוג בין החיים האמיתיים למציאות מדומה, באופן שיאפשר נוחות ויעילות מירבית בפיתוח משאבים ויכולות בכל תחומי החיים.

ההולולנס של מיקרוסופט – איך זה נראה וכיצד זה מרגיש

המשקפיים מעצבות כך שמלפנים העדשות הן כהות או מוצלות, שניתן לראות דרכן. צידי המשקפיים מצוידים בסאונד מרחבי, וכן אפשרות של ראיה תלת מימדית (של הולוגרמות). האוזניות מגיעות ללא חיבור או חוט (שבדרך כלל באוזניות רגילות, תלוי מאחור ועשוי להפריע לנוחות ולאיכות החוויה), כך שהחוויה הינה אלחוטית ובלתי מוגבלת מבחינה מרחבית.

האוזניות עצמן מצוידות בארבע מצלמות מלפנים המשמשות לצורך הבחנה של מיקומו של המשתמש, כשהוא משתמש בידיו כדי ליצור אינטראקציה עם עצמים הולוגרמיים המשמשים אותו לצרכים שונים.

שימושים בעדשות הלוגרמיות – השמים הם לא הגבול…

לצד האפשרות ליצור הולוגרמות של עצמים שונים, המשקפיים משמשים למשחקי וידיאו, הנחייה מרחוק ושיתוף פעולה חוצה גבולות. למשל מיקרוסופט מדגימה אינטראקציה 'הולוגרפית' על השטח של מאדים! אפילו נאס"א כבר אמרו שהם מתעניינים בפיתוח המוצר, שאולי יוכל לשמש את הקוסמונאוטים בחלל בצורה יעילה.

מציאות מדומה כפורצת דרך

בעבר המושג למציאות מדומה התייחס בעיקר לסוגים שונים של משחקים. כיום מציאות מדומה, כמו גם מציאות רבודה, מציעות דרך שנה לחיות את המציאות הרגילה שלנו, ומאפשרות לשלב סוגי מציאויות שונים כדי לייעל, לצמוח ולהתפתח בחיים האמיתיים.